Home / فن اوری / جابجایی رکورد پرواز با هاوربورد

جابجایی رکورد پرواز با هاوربورد

یک ماجراجوی فرانسوی اخیراً موفق شده که رکورد طولانی‌ترین پرواز با هاوربورد را بشکند؛ یعنی مسافتی حدود ۲۲۵۲ متر. فرانکی زاپاتا (Franky Zapata)، رکورددار جدید پرواز با هاوربورد به خبرنگاران می‌گوید:

احساس فوق‌العاده‌ای است، واقعاً دلگرم‌کننده است. من دستانم را باز کردم تا بتوانم کنترل بیشتری بر حرکاتم داشته باشم. ولی وقتی دست‌ها را باز می‌کنید، باد به دستان شما می‌وزد و چیزی در زیر پایتان نیست، توصیف این حالت واقعاً دشوار است. شما حتماً باید چنین چیزی را در زندگی‌تان تجربه کنید.

این رکورد که رسماً در مؤسسه جهانی گینس ثبت شده، در ۳۰ آوریل سال جاری در نزدیکی مارسی در فرانسه اتفاق افتاده است. با این حال، احتمالاً برای مدت زیادی پایدار نخواهد ماند؛ چرا که به گفته «زاپاتا»، هاوربورد کمپانی‌اش که «فلای‌بورد ایر» نام دارد، می‌تواند به مسافت  ۳ هزار متر برسد و با سرعتی نزدیک به ۱۵۳ کیلومتر بر ساعت حرکت کند.

hoverboard distance record
«فلای‌بورد ایر» از یک مجموعه چهارتایی از موتورهای جت ۲۵۰ اسب‌بخاری برای پیشرانه استفاده می‌کند. در این حالت، سوخت هاوربورد که «نفت سفید» است در مخزنی در پشت شخص قرار می‌گیرد. به علاوه، دو موتور اضافی کوچکتر در کناره‌های هاوربورد تعادل آن را در سرعت‌های بالاتر تأمین می‌کنند.

Pilot and jet-ski champion Franky Zapata hovers in the air on an IPU Flyboard Air hoverboard as he breaks the Guiness World Records for furthest flight by hoverboard in Sausset les Pins near Marseille, France

hoverboard distance record 06
«زاپاتا ریسینگ» در حال حاضر «فلای‌بورد ایر» برای بازار عمومی ارائه نمی‌کند، ولی در عین حال، از تمایلش برای این منظور خبر می‌دهد. رکورد قبلی هاوربورد که تنها ۲۷۴/۸ متر بوده، توسط یک کانادایی به نام کاتالین الکساندرو دورو (Catalin Alexandru Duru) ثبت شده است.

همچنین زاپاتا یکی از کاربردهای «فلای‌بورد ایر» را در عملیات نظامی دانسته است. [دانلود ویدئو]

Check Also

آیا نیروی هوایی آمریکا، فناوری یوفوها را در پایگاه نلیس آزمایش می‌کند؟

یکی از معروف‌ترین شکارچیان یوفو (UFO) به نام استیون بارون (Steven Barone)، با انتشار ویدیویی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *