Home / فن اوری / سفر بدون توقف به دور دنیا با انرژی خورشیدی

سفر بدون توقف به دور دنیا با انرژی خورشیدی

گروه سوئیسی سازنده هواپیمای خورشیدی Solar Impulse-2 یا Si2 با پشتیبانی گوگل در هاوایی در حال آماده‌سازی سیستم برق و قدرت این هواپیما می‌باشند. هواپیمایی که یک سفر بلندپروازانه که از بهار امسال در پیش رو دارد.

Solar Impulse 2
Solar Impulse 2

با توجه به باتری‌های ارتقا یافته جدیدی که بر روی این هواپیما نصب شده است دو تست نیز از این هواپیما گرفته شد تا آن را برای سفر به دور دنیا در ماه آوریل آماده کند، این تیم نیز در حال کار کردن بر روی بعضی از خصوصیات و امکانات این هواپیما می‌باشند تا آن را روانهٔ مقصد بعدی خود یعنی کشور آمریکا کنند.

Solar Impulse 2
Solar Impulse 2
Solar Impulse 2
Solar Impulse 2

در طی آخرین تست انجام شده بر روی این هواپیما که تا ارتفاع 28 هزار پایی پرواز کرد توانستند بر روی آن یک سیستم تهویهٔ جدید برای باتری‌های آن نصب کنند که توسط خلبان آن مارکس شردل با به حداکثر رساندن فشار و کارکرد بر روی باتری‌ها اطمینان لازم برای درست کار کردن و خنک ماندن باتری‌ها نیز حاصل شد.

Solar Impulse 2
Solar Impulse 2
Solar Impulse 2
Solar Impulse 2

هواپیمای خورشیدی ایمپالس دارای طول بال‌های 72 متری است که از یک بوئینگ 747 نیز عریض‌تر است. با این وجود وزن این هواپیما تنها 2300 کیلوگرم است درحالی‌که یک بوئینگ 747 لااقل 180 تن وزن دارد. تعداد سلول‌های خورشیدی نصب شده رویان به 17248 سلول می‌رسد که بر روی سطح فوقانی هواپیما گسترده شده‌اند. انرژی دریافتی از این سلول‌ها به چهار موتور الکتریکی ملخ‌دار منتقل می‌گردد. همچنین انرژی دریافتی در چهار باتری لیتیوم پلیمر 21 کیلووات ساعتی نیز ذخیره می‌شوند. سرعت نهایی SI2 نیز تنها حدود 45 کیلومتر بر ساعت می‌باشد.

Check Also

آیا نیروی هوایی آمریکا، فناوری یوفوها را در پایگاه نلیس آزمایش می‌کند؟

یکی از معروف‌ترین شکارچیان یوفو (UFO) به نام استیون بارون (Steven Barone)، با انتشار ویدیویی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *