Home / پهپادها / پهپادها در اطراف فرودگاه‌های آمریکا

پهپادها در اطراف فرودگاه‌های آمریکا

ادارهٔ هوانوردی آمریکا اذعان دارد که بیش از 100 گزارش توسط خلبان‌ها و اشخاص مختلف مبنی بر پرواز هواپیماهای بدون سرنشین ناشناس در اطراف هواپیماها و فرودگاه‌های این کشور دریافت کرده است.

airport-drones-dronelife
همین امر دلیل آغاز همکاری این اداره با شرکت سی‌ای سی آی که یک شرکت آمریکایی درزمینهٔ فناوری اطلاعات است شد تا بتوانند با استفاده از تکنولوژی ردیابی این هواپیماها را شناسایی کنند.

airport-drones-dronelife
شرکت سی‌ای سی آی با استفاده از مفهوم کلی و پایه‌ای سیستم‌ها و فرکانس‌های رادیویی در نقاط حساس فرودگاه‌ها توانست راه‌حلی پیدا کند، زمانی که سنسورهای به‌کاررفته در این نقاط فرکانس‌هایی را که معمولاً هواپیماهای بدون سرنشین استفاده می‌کنند را شناسایی می‌کند می‌توانند با توجه به زاویهٔ سیگنال دریافتی مکان دقیق هواپیما و خلبان آن را نیز پیدا کنند.

air-drone
حوت گیبسون مشاور ارشد ادارهٔ هوانوردی فدرال آمریکا می‌گوید: رشد انفجاری صنعت هواپیماهای بدون سرنشین، تکنولوژی شناسایی و ردیابی این نوع هواپیماها را در بالاترین اولویت قرار می‌دهد، وی در ادامه می‌گوید: هدف تمام این تحقیقات امن نگه‌داشتن آسمان‌های ما است که در واقع مهم‌ترین مأموریت ما نیز همین است.
از 25 ژوئن تا 2 فوریه شرکت سی‌ای سی آی تحقیقات شناسایی و ردیابی خود را در محیط اطراف فرودگاه بین‌المللی شهر آتلانتیک انجام داد که از 141 مورد عملیات انجام شده 69 مورد آن پهپادهایی در آسمان و 72 مورد دیگر پهپادهایی بر روی زمین شناسایی شدند.
در ماه‌های آینده قرار است مهندسین چندین سازمان ازجمله ادارهٔ هوانوردی فدرال آمریکا و دانشگاه مریلند طی همکاری با یکدیگر گزارش نهایی را تا پایان ماه آگوست ارائه دهند. تحقیقات بر روی این‌گونه هواپیماها ممکن است فراتر از نگرانی‌های ادارهٔ هوانوردی پیش رود اما این اداره خاطر نشان می‌کند که تمامی این تلاش‌ها جهت امن نگه‌داشتن آسمان‌های ما از کسانی است که به‌وسیلهٔ هواپیماهای بدون سرنشین اهداف مخربی دارند انجام می‌شوند.

Check Also

RQ-4 Global Hawk

کمپانی آمریکایی Northrop Grumman (نورثروپ گرومن) طی قراردای با نیروی هوایی آمریکا قرار است قابلیت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *