Home / هواپیما / پرواز بوئینگ ۷۳۷ به فراز آسمان‌ها

پرواز بوئینگ ۷۳۷ به فراز آسمان‌ها

اولین عضو از نسل جدید خانواده بوئینگ ۷۳۷ با نام بوئینگ 737 MAX بعد از خروج از خط تولید، به فراز آسمان‌ها برخاست. پرواز امروز 737 MAX 8 در ساعت ۰۹:۴۶ (به وقت استاندارد اقیانوس آرام) از رنتون در ایالت واشنگتن آغاز شد و در ساعت ۱۲:۳۳ بر روی باند فرودگاه بوئینگ در سیاتل فرود آمد. این پرواز، آغاز آزمون برنامه پرواز بوئینگ برای صدور گواهینامه و تحویل آن به مشتریان است.

Boeing 737 MAX takes off
Boeing 737 MAX takes off

اولین پرواز 737 MAX 8 تحت عنوان 737 MAX توسط خلبان اد ویلسون، خلبان ارشد تست شرکت بوئینگ و کمک خلبان کریگ بامبن انجام شد و هدف از آن انجام یک سری از مانورها برای تست بدنه و سیستم‌های پرواز بود و نتایج اندازه‌گیری‌ها به صورت تله‌متری ارسال شد. در طول ۲ ساعت ۴۷ دقیقه پرواز، این هواپیما تا حداکثر ارتفاع ۷۶۲۰ متر اوج گرفت و سرعت آن حین پرواز ۴۶۳ کیلومتر بر ساعت بود.

Boeing 737 MAX takes off
Boeing 737 MAX takes off

ویلسون در مورد این پرواز می‌گوید:

پرواز موفقیت‌آمیز بود، 737 MAX در حین پرواز احساس اعتماد ما را کامل کرد و نشان داد این هواپیما می‌تواند انتظارات مشتریان ما را تأمین کند.

این مدل از موتور LEAP-1B بهره‌مند است و طراحی بال‌ها با فناوری جدید و پیشرفته بوئینگ ساخته شده‌اند، هواپیمای تک راهرو 737 MAX 8 اولین عضو خانواده جدید ۷۳۷ است که شامل 737 MAX 7، MAX 8، MAX 200 و MAX 9 می‌شود. در حال حاضر سه عضو دیگر خانواده در حال حاضر در مراحل مختلف مونتاژ نهایی هستند.

Boeing 737 MAX
Boeing 737 MAX

با توجه به گفته‌های بوئینگ، این مدل ۲۰ درصد مصرف سوخت کمتری نسبت به نسل قبلی خود دارد و با یک‌بار سوخت گیری می‌تواند مسافت وسیع ۶۵۱۰ کیلومتر را پیمایش کند، که ۶۲۹ تا ۱۰۵۵ کیلومتر بیشتر از نسل قبلی ۷۳۷ است.

Boeing 737 MAX
Boeing 737 MAX

بوئینگ می‌گویند تاکنون ۳۰۷۲ سفارش از ۶۲ مشتری برای 737 MAX ثبت شده و قرار است اواخر سال ۲۰۱۷ تحویل آن به مشتریان آغاز می‌شود.

Check Also

هواپیمای الکتریکی eGenius و شکستن رکوردها

در مورد هواپیماهای الکتریکی چه نظری داری؟ آیا تصور می کردید که  بتوان بجای بنزین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *