Home / پهپادها / مشارکت فرانسه و انگلستان برای ساخت پهپادهای رادارگریز رزمی

مشارکت فرانسه و انگلستان برای ساخت پهپادهای رادارگریز رزمی

این روزها، ایالات‌متحده، روسیه و چین با وقوف به ارزش‌های پهپادهای پیشرفته و مزایای آن‌ها از جمله هزینه پایین و صرفه‌جویی میلیاردی در هزینه‌ها، یک رقابت جدید را در این حوزه آغاز کرده‌اند.

UCAV cranked kite
UCAV cranked kite

فرانسه و انگلیس هم برای عقب نماندن از قافله، با یک سرمایه‌گذاری 200 میلیون دلاری و با مشارکت و رهبری شرکت داسوی (Dassault) فرانسه و شرکت‌های BAE، رولز رویس، SNECMA و با ایجاد کنسرسیومی با نام UCAV با همکاری دولت‌ها وارد این رقابت خواهند شد. به نظر می‌رسد آینده این هواپیماها، می‌تواند بازی تسلیحاتی جدیدی را آغاز کند که در آن خبری از رافائل و یوروفایتر نخواهد بود. بنابراین پیش از ازدست دادن بازار این تسلیحات کشنده، این کنسرسیوم می‌خواهد جانشین‌های مناسبی برای آن‌ها تدارک ببیند.

UCAV cranked kite

UCAV cranked kite

UCAV cranked kite
در آینده پهپادهای بدون سرنشین پیچیده‌تر و بزرگ‌تر جای هواپیماهای جنگنده و بمب افکن را خواهند گرفت. این موضوع می‌تواند تا سال 2030 که برای عملیاتی کردن پهپاد اروپایی پیشرفته در نظر گرفته شده، طول بکشد.

UCAV cranked kite
در حال حاضر، تصاویری اولیه و گرافیکی از این پهپاد با نام cranked kite توسط این کنسرسیوم منتشر شده‌اند که شباهت زیادی با پهپادهای رادارگریز آمریکایی دارند.

UCAV cranked kite

Check Also

RQ-4 Global Hawk

کمپانی آمریکایی Northrop Grumman (نورثروپ گرومن) طی قراردای با نیروی هوایی آمریکا قرار است قابلیت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *